OTTELUOHJELMA JA TULOKSET KAUSI 2018-2019

MA 1.10.2018 KLO 18

GRANDE FINALE - SÄHKIS 3-1

Westlin - Keinänen 3-4

Nurmi / Valtonen - Vuorinen / Koskenmäki 3-2

Valtonen - Julkunen 3-0

Nurmi - Puura 4-1

KONE INDUSTRIAL - TEAM B8 1-3

Saario - A Palviainen 4-1

Jokinen / Aaltonen - Panula / Rajala 1-3

Aaltonen - Siven 1-3

Jokinen - Panula 1-4

SV-SHOCKS - ELKOME 4-0

Holopainen - Tallgren 4-1

Lamminaho / Turunen - Juhola / Laakso 3-1

Turunen - Juhola 3-2

Ronkainen - Laakso 4-3

MA 8.10.2018 KLO 18

STEELFEST CREW – JOHACON 3-1

W.O. - Sihvonen 0-4

M Palviainen / T Palviainen - Sihvonen / Koivisto 3-1

T Palviainen - Mikkonen 3-2

M Palviainen - Koivisto 4-2

KONE INDUSTRIAL – GRANDE FINALE 2-3

Aaltonen - Valtonen 3-4

Saario / Jokinen - Westlin / Nurmi 3-2

Saario - Anttila 1-3

Jokinen - Westlin 4-2

Saario / Jokinen - Nurmi / Valtonen 0-1

HYRIA - SÄHKIS 3-1

L Saarinen - Keinänen 4-3

O Saarinen / L Saarinen - Julkunen / Puura 3-2

Auvinen - Koskenmäki 1-3

O Saarinen - Vuorinen 4-2

MA 15.10.2018 KLO 18

TEAM B8 – SV-SHOCKS 3-1

Rajala - Turunen 4-2

Panula - Lamminaho 3-2

A Palviainen - Holopainen 4-3

Panula / A Palviainen - Kallio Ronkainen 2-3

ELKOME - STEELFEST CREW 1-3

Laakso - W.O. 4-0

Juhola - T Palviainen 0-3

Tallgren - M Palviainen 0-4

Juhola / Laakso - M Palviainen / T Palviainen 1-3

JOHACON - HYRIA 2-3

Hannukkala - W.O. 4-0

Mikkonen - Auvinen 3-0

Koivisto - L Saarinen 3-4

Hannukkala / Mikkonen - L Saarinen / Auvinen 1-3

Hannukkala / Mikkonen - L Saarinen / Auvinen 0-1

MA 29.10.2018 KLO 18

GRANDE FINALE – TEAM B8 3-1

Valtonen - Panula 4-1

Anttila - Siven 2-3

Nurmi - A Palviainen 4-0

Valtonen/Anttila - A Palviainen/ Rajala

SÄHKIS – KONE INDUSTRIAL 3-2

Koskenmäki - Aaltonen 4-3

Puura - Jokinen 0-3

Julkunen - Saario 0-4

Keinänen/Vuorinen - Saario/Aaltonen 3-0

Koskenmäki/Puura - Jokinen/Saario 1-0

STEELFEST CREW – SV-SHOCKS 3-2

w.o. - Turunen 0-4

T Palviainen - Lamminaho 0-3

M Palviainen - Ronkainen 4-1

T Palviainen/M Palviainen - Lamminaho/Turunen 3-1

T Palviainen/M Palviainen - Lamminaho/Turunen 1-0

MA 5.11.2018 KLO 18

ELKOME – JOHACON 0-4

Lempinen - Mikkonen 2-4

Tallgren - Koivisto 2-3

Juhola - Hannukkala 2-4

Tallgren/Juhola - Hannukkala/Mikkonen 1-3

HYRIA – GRANDE FINALE 0-4

O Saarinen - Anttila 0-4

O Saarinen/L Saarinen - Nurmi/R Aaltonen

Auvinen - Westlin 1-3

L Saarinen - R Aaltonen 3-4

SÄHKIS – TEAM B8

Koskenmäki - Panula 4-2

Koskenmäki/Puura - Sjomina/Rajala 3-1

Julkunen - A Palviainen 1-3

Puura - Rajala 4-2

MA 12.11.2018 KLO 18

ELKOME – KONE INDUSTRIAL 0-4

Lempinen - Ventola 0-4

Lempinen/Tallgren - Mansikkaviita/Ventola 0-3

Tallgren - Mansikkaviita 2-3

Juhola - Aaltonen 3-4

JOHACON - SV-SHOCKS 3-1

Laurila - Turunen 4-3

Sihvonen/Mikkonen - Lamminaho/Holopainen 2-3

Mikkonen - Ronkainen 3-0

Sihvonen - Kallio 4-1

HYRIA – STEELFEST CREW 4-0

L Saarinen - T Palviainen 4-1

O Saarinen/ L Saarinen - M Palviainen/T Palviainen 3-1

Auvinen - Vienonen 3-1

O Saarinen - M Palviainen 4-3

MA 26.11.2018 KLO 18

JOHACON – SÄHKIS 1-3

Hannukkala - Koskenmäki 3-4

Hannukkala/Mikkonen - Vuorinen/Koskenmäki 1-3

Koivisto - Vuorinen 3-2

Mikkonen - Julkunen 3-4

TEAM B8 – HYRIA 4-0

A Palviainen - Auvinen 4-3

Rajala/Siven - Auvinen/ L Saarinen 3-2

Panula - L Saarinen 3-2

Siven - W.O. 4-0

KONE INDUSTRIAL – STEELFEST CREW 4-0

Jokinen - Vienonen 4-0

Mansikkaviita/Jokinen - M Palviainen/T Palviainen 3-2

Saario - T Palviainen 3-1

Mansikkaviita - M Palviainen 4-0

MA 3.12.2018 KLO 18

SV-SHOCKS – GRANDE FINALE 0-4

Holopainen - Westlin 0-4

Holopainen/Kallio - Westlin/Anttila 1-3

Lamminaho - Anttila 2-3

Turunen - Niemi 0-4

HYRIA – ELKOME 0-3

w.o. - Tallgren 0-4

w.o. - Tallgren/Lempinen 0-3

w.o. - Lempinen 0-3

w.o. - w.o.

JOHACON – KONE INDUSTRIAL 1-3

Hannukkala - Aaltonen 1-4

Hannukkala/Koivisto - Mansikkaviita/Ventola 3-1

Koivisto - Ventola 2-3

w.o. - Mansikkaviita 0-4

MA 10.12.2018 KLO 18

SÄHKIS – SV-SHOCKS 3-2

Keinänen - Ronkainen 4-3

Julkunen/Puura - Lamminaho/Holopainen 1-3

Vuorinen - Lamminaho 1-3

Koskenmäki - Kallio 4-0

Keinänen/Koskenmäki - Lamminaho/Holopainen 1-0

GRANDE FINALE - STEELFEST CREW 2-3

Aaltonen - T Palviainen 4-1

Nurmi/Westlin - T Palviainen/Pursiainen 1-3

Westlin - M Palviainen 1-3

Nurmi - Pursiainen 4-3

Aaltonen/Westlin - M Palviainen/Pursiainen 0-1

TEAM B8 - ELKOME 3-1

A Palviainen - Juhola 4-2

Sjomina/Siven - Juhola/Lempinen 3-0

Rajala - Lempinen 1-3

Panula - w.o. 4-0

MA 17.12.2018 KLO 18

KONE INDUSTRIAL – SV-SHOCKS 2-3

Jokinen - Holopainen 2-4

Jokinen/Aaltonen - Lamminaho/Kallio 3-0

Aaltonen - Turunen 0-3

Saario - Ronkainen 4-0

Saario/Jokinen - Lamminaho/Kallio 0-1

JOHACON - TEAM B8 3-2

Hannukkala - Liinakari 3-4

Hannukkala/Koivisto - Liinakari/A Palviainen 3-2

Koivisto - Siven 1-3

Laurila - A Palviainen 4-0

Hannukkala/Koivisto - Siven/A Palviainen 1-0

SÄHKIS - ELKOME 3-1

Julkunen - Lempinen 4-2

Keinänen/Koskenmäki - Tallgren/Juhola 3-1

Koskenmäki - Juhola 3-1

Puura - Tallgren 2-4

MA 7.1.2019 KLO 18

GRANDE FINALE - ELKOME 4-0

Valtonen - Juhola 4-0

Valtonen/Aaltonen - Juhola/Lempinen 3-0

Nurmi - Tallgren 3-0

Aaltonen - Laakso 4-0

SÄHKIS - STEELFEST CREW 0-4

Koskenmäki - Pursiainen 3-4

Koskenmäki/Julkunen - Pursiainen/Palviainen 1-3

Puura - Palviainen 1-3

Julkunen - Manninen 0-4

HYRIA - KONE INDUSTRIAL 1-3

O Saarinen - Aaltonen 0-4

Moilanen/L Saarinen - Saario/Aaltonen 0-3

Moilanen - Saario 2-3

L Saarinen - Jokinen 4-0

MA 14.1.2019 KLO 18

HYRIA – SV-SHOCKS 4-0

Moilanen - Lamminaho 4-1

Moilanen/Auvinen - Turunen/Holopainen 3-1

L Saarinen - Turunen 3-2

O Saarinen - Kallio 4-1

STEELFEST CREW – TEAM B8 3-1

Manninen - Siven 4-1

Pursiainen/Palviainen - Rajala/Siven 3-2

Palviainen - Panula 0-3

Pursiainen - A Palviainen 4-0

JOHACON – GRANDE FINALE 2-3

Mikkonen - Valtonen 0-4

Mikkonen/Hannukkala - Anttila/Valtonen 3-2

W.O. - Anttila 0-3

Hannukkala - Nurmi 4-1

Mikkonen/Hannukkala - Anttila/Valtonen 0-1

MA 28.1.2019 KLO 18

GRANDE FINALE - SÄHKIS 4-0

Valtonen - Koskenmäki 4-0

Valtonen/Nurmi - Koskenmäki/Puura 3-1

Aaltonen - Puura 3-0

Nurmi - Vuorinen 4-2

KONE INDUSTRIAL - TEAM B8 3-1

Jokinen - Liinakari 3-4

Saario/Jokinen - Rajala/Liinakari 3-0

Aaltonen - Panula 3-1

Saario - A Palviainen 4-1

SV-SHOCKS - ELKOME 3-1

Kallio - Juhola 4-3

Lamminaho/Turunen - Juhola/Tallgren 1-3

Ronkainen - Tallgren 3-2

Holopainen - Lempinen 4-3

MA 4.2.2019 KLO 18

STEELFEST CREW – JOHACON 2-3

Hakkarainen - Mikkonen 1-4

M Palviainen/Hakkarainen - Mikkonen/Hannukkala 0-3

Palviainen - Koivisto 3-1

Pursiainen - Hannukkala 4-2

M Palviainen/Pursiainen - Mikkonen/Hannukkala 0-1

KONE INDUSTRIAL – GRANDE FINALE 3-2

Jokinen - Valtonen 4-2

Mansikkaviita/Aaltonen - Westlin/Nurmi 3-1

Aaltonen - Anttila 1-3

Mansikkaviita - Nurmi 3-4

Aaltonen/Jokinen - Valtonen/Nurmi 1-0

HYRIA - SÄHKIS 3-2

Auvinen - Koskenmäki 2-4

O Saarinen/ L Saarinen - Koskenmäki/Julkunen 3-2

L Saarinen - w.o. 3-0

O Saarinen - Julkunen 2-4

O Saarinen/ L Saarinen - Koskenmäki/ Julkunen 1-0

MA 11.2.2019 KLO 18

TEAM B8 – SV-SHOCKS 3-2

Panula - Holopainen 4-3

A Palviainen/ Rajala - Kallio/Ronkainen 0-3

Siven - Turunen 3-0

A Palviainen - Ronkainen 3-4

Panula/Siven - Holopainen/Turunen 1-0

ELKOME - STEELFEST CREW 1-3

w.o. - Manninen 0-4

Juhola/Lempinen - Pursiainen/Manninen 0-3

Lempinen - Palviainen 1-3

Juhola - Hakkarainen 4-1

JOHACON - HYRIA 1-3

O Saarinen - Mikkonen 2-4

O Saarinen/L Saarinen - Koivisto/Mikkonen 2-3

Auvinen - Koivisto 2-3

L Saarinen - Hannukkala 4-3

MA 18.2.2019 KLO 18

ELKOME – JOHACON 0-4

Juhola - Mikkonen 1-4

Lempinen/Juhola - Koivisto/Hannukkala 0-3

Lempinen - Koivisto 2-3

Ryhänen - Hannukkala 1-4

HYRIA – GRANDE FINALE 3-2

O Saarinen - Anttila 2-4

L Saarinen/Moilanen - Anttila/Nurmi 3-2

L Saarinen - Valtonen 3-2

Moilanen - Westlin 2-4

L Saarinen/Moilanen - Westlin/Valtonen 1-0

SÄHKIS – TEAM B8 1-3

Keinänen - A Palviainen 4-1

Vuorinen/Puura - Liinakari/Panula 2-3

Julkunen - Liinakari 0-3

Puura - Panula 2-4

MA 25.2.2019 KLO 18

GRANDE FINALE – TEAM B8 3-1

Westlin - Sjomina 4-3

Anttila/Valtonen - A Palviainen/Sjomina 3-0

Nurmi - Siven 2-3

Valtonen - A Palviainen 4-0

SÄHKIS – KONE INDUSTRIAL 3-2

Keinänen - Mansikkaviita 4-3

Keinänen/Puura - Saario/Ventola 3-2

Vuorinen - Saario 2-3

Puura - Ventola 0-4

Keinänen/Puura - Saario/Ventola 1-0

STEELFEST CREW – SV-SHOCKS 3-2

Pursiainen - Kallio 4-0

Hakkarainen/Pursiainen - Holopainen/Ronkainen 3-0

Hakkarainen - Lamminaho 0-3

W.O. - Turunen 0-4

Hakkarainen/Pursiainen - Lamminaho/Turunen 1-0

MA 4.3.2019 KLO 18

ELKOME – KONE INDUSTRIAL 0-4

Juhola - Saario 2-4

Juhola/Ryhänen - Saario/Aaltonen 0-3

Lempinen - Aaltonen 0-3

Ryhänen - Jokinen 0-4

JOHACON - SV-SHOCKS 3-1

Mikkonen - Lamminaho 2-4

Mikkonen/Hannukkala - Lamminaho/Kallio 3-0

Koivisto - Turunen 3-0

Hannukkala - Holopainen 4-1

HYRIA – STEELFEST CREW 0-4

Auvinen - Manninen 1-4

O Saarinen/Auvinen - Manninen/Pursiainen 2-3

L Saarinen - T Palviainen 1-3

O Saarinen - Pursiainen 2-4

MA 11.3.2019 KLO 18

JOHACON – SÄHKIS 3-1

Mikkonen - Koskenmäki 4-0

Koivisto/Hannukkala - Julkunen/Puura 2-3

Koivisto - Keinänen 3-2

Hannukkala - Julkunen 4-0

TEAM B8 – HYRIA 2-3

Sjomina - Moilanen 0-4

Rajala/A Palviainen - Moilanen/L Saarinen 0-3

Siven - L Saarinen 3-2

Rajala - w.o. 4-0

Siven/A Palviainen - Moilanen/L Saarinen 0-1

KONE INDUSTRIAL – STEELFEST CREW 3-1

Jokinen - Pursiainen 2-4

Jokinen/Saario - Manninen/Pursiainen 3-1

Saario - Palviainen 3-2

J Aaltonen - Hakkarainen 4-1

MA 18.3.2019 KLO 18

SV-SHOCKS – GRANDE FINALE 1-3

Holopainen - Valtonen 0-4

Kallio/Ronkainen - Anttila/Valtonen 3-2

Ronkainen - Anttila 1-3

Kallio - Nurmi 0-4

HYRIA – ELKOME 2-1

L Saarinen/Moilanen - Juhola/Lempinen 3-1

L Saarinen - Lempinen 3-0

Moilanen - Juhola 0-4

JOHACON – KONE INDUSTRIAL 1-3

Hannukkala - Jokinen 4-0

Koivisto/Mikkonen - Jokinen/Saario 2-3

Koivisto - Mansikkaviita 2-3

Mikkonen - Saario 0-4

MA 25.3.2019 KLO 18

SÄHKIS – SV-SHOCKS 3-2

Puura - Turunen 2-4

Keinänen/Koskenmäki - Ronkainen/Kallio 3-1

Koskenmäki - Lamminaho 2-3

Julkunen- Holopainen 4-2

Keinänen/Puura - Ronkainen/Kallio 1-0

GRANDE FINALE - STEELFEST CREW 2-3

Valtonen - Pursiainen 0-4

Westlin/R Aaltonen - Palviainen/Hakkarainen 3-0

Westlin - Palviainen 1-3

R Aaltonen - Manninen 4-1

R Aaltonen/Valtonen - Pursiainen/Manninen 0-1

TEAM B8 - ELKOME 4-0

w.o. - Rajala 0-4

Juhola/Lempinen - Liinakari/Rajala 1-3

Lempinen - Panula 0-3

Juhola - A Palviainen 1-4

MA 1.4.2019 KLO 18

KONE INDUSTRIAL – SV-SHOCKS 4-0

Aaltonen - Kallio 4-1

Saario/Aaltonen - Turunen/Lamminaho 3-1

Saario - Ronkainen 3-0

Jokinen - Holopainen 4-0

JOHACON - TEAM B8 3-2

Hannukkala - Rajala 4-0

Hannukkala/Mikkonen - Sjomina/Siven 3-2

Koivisto - Siven 1-3

Mikkonen - Panula 2-4

Hannukkala/Mikkonen - Panula/Rajala 1-0

SÄHKIS - ELKOME 3-1

Keinänen - W.O. 4-0

Keinänen/Koskenmäki - Juhola/Lempinen 3-0

Koskenmäki - Lempinen 2-3

Julkunen - Juhola 4-3

MA 8.4.2019 KLO 18

GRANDE FINALE - ELKOME 4-0

Nurmi - Juhola 4-0

Valtonen/Nurmi - Juhola/Lempinen 3-1

Valtonen - Lempinen 3-1

Westlin - Ryhänen 4-1

SÄHKIS - STEELFEST CREW 1-3

Koskenmäki - M Palviainen 2-4

Koskenmäki/Puura - Pursiainen/Manninen 3-2

Puura - T Palviainen 0-3

Julkunen - Manninen 2-4

HYRIA - KONE INDUSTRIAL 3-1

O Saarinen - Saario 4-2

Moilanen/L Saarinen 3-2

L Saarinen - Aaltonen 3-1

Moilanen - Jokinen 3-4

MA 15.4.2019 KLO 18

HYRIA – SV-SHOCKS 3-2

O Saarinen - Lamminaho 3-4

O Saarinen/L Saarinen - Ronkainen/Holopainen 3-2

L Saarinen - Kallio 3-0

Moilanen - Turunen 2-4

O Saarinen/L Saarinen - Lamminaho/Kallio 1-0

STEELFEST CREW – TEAM B8 2-3

T Palviainen - Panula 0-4

Manninen/Pursiainen - Rajala/A Palviainen 3-1

M Palviainen - Siven 2-3

Manninen/Pursiainen - Panula/Siven 0-1

JOHACON – GRANDE FINALE 1-3

Mikkonen - Westlin 3-4

Hannukkala/Mikkonen - Aaltonen/Westlin 3-2

Koivisto - Aaltonen 1-3

Hannukkala - Nurmi 2-4


FINAALI PE 3.5.2019 KLO 17 ALKAEN
JOUKKUE VOITOT ERIEN VOITTO %
1. GRANDE FINALE
2. KONE INDUSTRIAL
3. STEELFEST CREW
4. JOHACON
5. TEAM B8
6. HYRIA
7. SÄHKIS
8. SV-SHOCKS
9. ELKOME
49
44
40
38
37
33
31
26
10
65,35
60,80
52,76
55,10
49,83
47,54
45,63
40,72
31,95
PELAAJA VOITOT ERIEN VOITTO %
1. LAURA SAARINEN, HYRIA
2. JUSSI HANNUKKALA, JOHACON
3. RIKU PURSIAINEN, STEELFEST CREW
4. TONI VALTONEN, GRANDE FINALE
5. TOMI SAARIO, KONE INDUSTRIAL
6. MIKA PALVIAINEN, STEELFEST CREW
7. JOUNI MIKKONEN, JOHACON
8. TONI JOKINEN, KONE INDUSTRIAL
9. VESA NURMI, GRANDE FINALE
10. JUKKA KEINÄNEN, SÄHKIS
11. JARNO SIVEN, TEAM B8
12. TUULIINA PANULA, TEAM B8
13. JANNE AALTONEN, KONE INDUSTRIAL
14. JARI KOSKENMÄKI, SÄHKIS
15. JARMO KOIVISTO, JOHACON
16. MIKKO ANTTILA, GRANDE FINALE
17. JAAKKO LAMMINAHO, SV-SHOCKS
18. OLLI SAARINEN, HYRIA
19. JENNY MOILANEN, HYRIA
20. TOPI PALVIAINEN, STEELFEST CREW
21. RIKU AALTONEN, GRANDE FINALE
22. PEPE MANNINEN, STEELFEST CREW
23. JOAKIM WESTLIN, GRANDE FINALE
24. JOEL PUURA, SÄHKIS
25. MISKA MANSIKKAVIITA, KONE INDUSTRIAL
26. MARKO RONKAINEN, SV-SHOCKS
27. NIKI JULKUNEN, SÄHKIS
28. JUUSO LIINAKARI, TEAM B8
29. ARTTUR TURUNEN, SV-SHOCKS
30. JAANA HOLOPAINEN, SV-SHOCKS
31. ANNA PALVIAINEN, TEAM B8
32. JANI KALLIO, SV SHOCKS
33. MIKA VENTOLA, KONE INDUSTRIAL
34. MIKKO AUVINEN, HYRIA
35. ANETTE RAJALA, TEAM B8
36. VUORINEN, SÄHKIS
37. SIMO JUHOLA, ELKOME
38. VESA LAURILA, JOHACON
39. TERO TALLGREN, ELKOME
40. ANNIKA HAKKARAINEN, STEELFEST CREW
41. JANNE LEMPINEN, ELKOME
42. MIKA NIEMI, GRANDE FINALE
43. TEEMU SIHVONEN, JOHACON
44. NATALIA SJOMINA, TEAM B8
45. LAURI LAAKSO, ELKOME
46. JONI VIENONEN, STEELFEST CREW
47. AHTI RYHÄNEN, ELKOME
24
19
18
17
17
16
16
15
14
13
13
13
13
13
11
10
10
10
9
9
8
8
8
8
6
6
6
5
5
5
5
5
4
4
4
3
3
2
2
2
2
1
1
1
0
0
0
60,15
60,32
69,66
68,13
64,58
55,77
52,03
56,07
61,96
65,63
62,12
60,53
58,70
50,91
49,49
64,41
48,10
46,94
53,97
50,00
73,17
62,50
51,85
38,37
59,09
39,44
38,10
55,88
40,00
37,80
30,34
28,36
65,38
42,11
33,90
48,84
29,69
72,73
33,33
25,00
23,81
100,00
50,00
34,62
26,32
12,50
11,76

Musta Kasi tarjoaa maanantai-iltoihin mukavaa tekemistä ja yhdessäoloa POOL biljardin parissa!

Joukkue voi koostua saman yrityksen, yhdistyksen tai seuran jäsenistä. Voit muodostaa joukkueesi myös kaveriporukasta.

Pelipäiviä ovat maanantait klo 18, alkaen 1.10.2018. Pelipaikka on biljardisali Musta Kasi, Hyvinkää.

Peliformaatti: Joukkueet pelaavat joka pelipäivänä yhden ottelun, joka koostuu 3-5 erillisestä pelistä. Lajit ja voittomäärät ovat:

single 9-pallo 4 voittoon

doubles 9-pallo 3 voittoon

single 8-pallo 3 voittoon

single 9-pallo 4 voittoon

doubles 9-pallo shootout

Pelataan sarjamuuotoisena (1 piste/ voitettu peli)

Osallistumismaksu: 80 €/joukkue/kausi

Firmaliiga järjestetään, mikäli ilmoittautuneita on vähintään 6 joukkuetta. Joukkueiden maksimimäärä on 20 kpl.

Joukkueen kokoonpano/ottelu on minimissään 3 henkilöä, mutta osallistua voi myös kahdella pelaajalla (joukkue joutuu luovuttamaan yhden singlepelin). Joukkueeseen voi lisätä pelaajia kesken kauden kuitenkin siten, että pelaajien maksimäärä on 8 pelaajaa. Otteluissa sama pelaaja ei saa esiintyä kuin yhdessä singlepelissä. Finaaleissa on pelioikeus, mikäli on kauden aikana pelannut vähintään 3 peliä.

Finaalit pelataan keväällä 2019 erikseen ilmoitettavana ajankohtana. Kaikki joukkueet pääsevät finaaleihin. Finaalikaavioon sijoitetaan 4 parasta joukkuetta runkosarjan mukaan. Riippuen osallistuvien joukkueiden määrästä finaali pelataan joko yhdessä tai kahdessa lohkossa.

FINAALIN LAJIT OVAT:

single 8-pallo 3 voittoon

doubles 9-pallo 3 voittoon

single 9-pallo 4 voittoon

Palkinnot: 80 % osallistumismaksuista jaetaan finaalien voittajalle ja kakkoselle suhteessa 65 %/ 35%. Mikäli finaaleissa on kaksi lohkoa saa ylempi lohko 65 % ja alempi 35 % palkintopotista.

Ilmoittatuminen 25.9.2018 mennessä sähköpostitse osoitteeseen mika@mustakasi.fi tai ilmoittutumalla Musta Kasin tiskille. Ilmoita joukkueesi nimi, tiedossa olevien pelaajien nimet ja "kapteeninne" nimi sekä yhteystiedot (puhelin/sähköposti).

Kilpailunjohtajana toimii Mika Palviainen 040 8665 028, jolta saat myös tarvittaessa lisätietoja.

RIIPPUMATTA SUKUPUOLESTA, IÄSTÄ TAI PELITAIDOISTA OVAT KAIKKI TERVETULLLEITA MUKAAN!